Facebook Artık Film de Kiralayacak… (Facebook Movie Rental Shore…)

Yayınlandı: 13 Mart 2011 edessoysblog tarafından Haber (News) içinde
internet,facebook,social network,media,Warner Bros,film,cinema,store

Facebook Warner Bros’la anlaştı internetten film de kiralayacak.

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook, ABD’li film yapım şirketi Warner Bros ile imzaladığı anlaşma ile artık online film mağazası olarak da hizmetverecek.

Online film kiralama hizmetinin, internetin potansiyeli en yüksek gelir modellerinden biri olduğu ve son yıllarda bu alanın hızla büyüdüğü belirtiliyor. Netflix gibi önemli servislerin yanında Youtube’un film kiralama hizmeti Youtube.com/Store‘u kullanıma açması ve Amazon’un LoveFilm’i satın alarak Avrupa’ya yönelmesi bu alanda önemli örnekler olarak gösteriliyor. Facebook’un Warner Bros gibi önemli bir ortakla işe başlamasının avantaj sağlayacağı belirtildi.

Profilde film önerisi

Facebook üyelerinin her birinin nelerden hoşlandığını, arkadaşları ile neleri konuştuğunu ve paylaştığını bilmesi nedeniyle diğer online film kiralama şirketlerinin rahatsız olduğu iddia edildi. Yeni uygulama ile Facebook’un her üyesine istediği filmi kiralamasına imkan tanıyan listeler verileceği, üyenin sayfasına o kişinin profiline uyacağını düşündüğü film önerilerini de koyacağı bildiriliyor. Film izlemek isteyenler ücret ödeyerek filmi kiralayacak. Bu uygulamanın, yeni filmlerin DVD’sinin piyasaya çıkmasından 6 ay önce yapılacağı bu nedenle film kiralamanın 30 dolar civarında olacağı da gelen iddialar arasında.

***************************************************************************

internet,facebook,social network,media,Warner Bros,film,cinema,storeInternet movie rental deal was realised between Warner Bros .& Facebook.

The world’s largest social networking site Facebook, will  serve as an online movie store according to deal with American movie production company Warner Bros.

Online movie rental service, the Internet model is one of the highest revenue potential, and have grown rapidly in recent years, this field is specified. YouTube’s an important addition to services such as Netflix movie rental service Youtube.com / Store, open for use and purchase Amazon Europe LoveFilm’i orientation is shown as examples in this field. Such as Facebook, Warner Bros. will provide an important advantage to begin work with a partner said.

Profile movie recommendation
Facebook members liked what each one, talking with friends and share what you know has been claimed to be uncomfortable because the other online movie rental companies. Facebook’s new application with each member of the leases, allowing the film wants to export lists, member profile page, that person will put suggestions for the movie reportedly intends to comply. Those who want to watch a movie film rental fees to pay. In this application, the new DVD release of the films will be done six months ago to be around $ 30 to rent a movie from the claims.


Reklamlar

Yorumlar kapalı.