Blogger’daki Büyük Tehlike…(Blogger Big Danger…)

Yayınlandı: 13 Mart 2011 edessoysblog tarafından Haber (News) içinde

internet,Blogger,web,security,google,hack

Bizi ilgilendirmeyen bir güvenlik açığı…

Blogger’daki büyük tehlike kullanıcıları korkuttu. Ama korkmayın; site nasılsa “bize yasaklı”…

Nir Goldshager adıyla anılan ve Avnet’te bilgi güvenlik uzmanı olarak çalışan bir kişi, Google’ın hizmeti Blogger’daki açıktan nasıl yararlanılacağını bir videoyla herkese gösterdi. 1337 dolarlık Google’ın ödülünden yararlanmak isteyen hacker, bu açık sayesinde blogda en yetkili kişi olup, içeriği istediği gibi silip değiştirebiliyor.

Yedi dakikalık videoda Blogger’ın açığından yararlanıp, blogu tümüyle kontrol altına alabilen hacker, öncelikle kendini bloga yazar olarak ekliyor. Tabii bunun için blog yetkilisinin herhangi bir izni olması da gerekmiyor. Daha sonra kendine onay e-postası atan hacker birkaç işlem daha yaparak birkaç dakika içerisinde blog yetkilisi konumuna geçiyor.

Bu açık kapatıldı mı yoksa Google’a haber verilmeden mi video hazırlandı şu an için bilinmiyor. Ama bildiğimiz tek şey var; o da sitenin Türkiye’de yasaklı olduğu…

****************************************************************************

internet,Blogger,web,security,google,hack

 

 

 

A vulnerability that pertain to us …

Blogger users, it scared the greatest danger. But do not be afraid; site is somehow”banned us” …
Nir Goldshager Avnet’te information securityexpert called the work and a person,service Blogger, Google’s vulnerability to a video that showed everyone how to utilize.Hackers who want to take advantage of Google’s prize of $ 1337, due to open thisblog is the most competent person, delete and change the content as desired.  

The seven-minute video, take advantage of Blogger’s vulnerability, the hacker can takecontrol of entire blog, the blog itself primarily as the author says. Of course, it does not need to have permission to any authority for the blog. Then check your e-mail, to throwhimself in a few minutes by making a few other blog authority hacker goes to.

Is this open to closed? without noticeDid he or Google? video created. currentlyunknown. But there’s one thing we know, that the site is banned in Turkey …

Reklamlar

Yorumlar kapalı.